Wielkanoc na Podhalu: Tradycyjne Świętowanie w Górach

Czy szukasz niepowtarzalnego miejsca na spędzenie Świąt Wielkanocnych? Podhale, z jego bogatymi tradycjami i niepowtarzalnym klimatem, to idealne miejsce na taką wyprawę.

Dlaczego Wielkanoc na Podhalu?

Podhale to region pełen tradycji, gdzie starodawne zwyczaje są pielęgnowane z pokolenia na pokolenie. Wielkanoc na Podhalu to wyjątkowe święto, podczas którego można doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery i poznać lokalne obrzędy.

Jak Obchodzi się Wielkanoc na Podhalu?

Wielkanoc na Podhalu rozpoczyna się od Niedzieli Palmowej, nazywanej na Podhalu „Kwietną Niedzielą”. W tym dniu święci się “bazicki”, czyli gałązki wierzbowe, często zdobione bibułkami czy wstążkami. Wielki Piątek młode dziewczyny obcinały sobie kosmyk włosów i myły głowę w pobliskim strumyku. W Wielką Sobotę święcono pokarmy. W niedzielę rano odbywa się uroczysta msza zwana Rezurekcją. Lany Poniedziałek, czyli “polewacka”, to dzień, w którym, jak wszędzie w Polsce, nie może zabraknąć oblewania się wodą.

Co Oferuje Podhale podczas Wielkanocy?

Podhale oferuje wiele atrakcji podczas Wielkanocy. Można tu podziwiać góralską procesję i uczestniczyć w mszy w drewnianym kościele. To niezwykłe doświadczenie, które bez wątpienia pozwala przyjrzeć się wyjątkowo barwnej obrzędowości góralskiej oraz regionalnemu folklorowi.

Gdzie Zatrzymać się na Podhalu?

Z pewnością wybór odpowiedniego miejsca na nocleg to klucz do udanego wyjazdu. Niewątpliwie jednym z takich miejsc na długi weekend czerwcowy będą luksusowe Apartamenty Panorama Czorsztyn  położone w malowniczej miejscowości  Kluszkowce tuż nad jeziorem Czorsztyńskim . Wszystkie apartamenty w Panoramie Czorsztyn posiadają piękny widok na panoramę Tatr oraz jeziora Czorsztyńskiego . Bezpośrednie otoczenie terenów zielonych gwarantuje ciszę i spokój, świeże powietrze, gdzie znajdziemy możliwość obcowania z przyrodą

 

Podsumowanie

Święta wielkiej nocy na  Podhalu to bez wątpienia idealna okazja do odpoczynku i nabrania nowych sił. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, czy wolisz spokojne chwile w otoczeniu natury, na pewno spełnimy Twoje oczekiwania.

 

Wiosna - Panorama Czorsztyn Wielkanoc - Panorama Czorsztyn

 

Poznaj pozostałe oferty specjalne